Hoppa till huvudinnehåll

Kontakt

Prefekt

Patrick van Hees
Tel: +46 46-222 17 19

Ställföreträdande Prefekt

Eva Frühwald Hansson
Tel: +46 46-222 75 37

Studierektor

Birgitta Nordquist
Tel: +46 46-222 72 73

Sekreterare/ Ekonom

Bitte Rosencrantz
Tel: +46 46-222 73 85

Sekreterare/ Institutionsadministratör

Görel Svensson
Tel: +46 46 222 40 09

Inköpssamordnare / Institutionsadministratör

Kali Olsson
Tel: +46 46 222 73 89

Skyddsombud (Institution)

Nils Johansson
Tel: +46 46 222 95 99

Skyddsombud (Fakultet, LTH)

Hans Follin
Tel: +46 46 222 47 19

Loella Ainetoft
Telefon: +46 46 222 3114
Email: loella.ainetoft@brand.lth.se

Kolbrun Arnadottir
Email: kolbrun.arnadottir@construction.lth.se

Ann Bruhn
Telefon: +46 46 222 7360
Email: ann.bruhn@brand.lth.se

Johanna Kruse
Telefon: +46 46 222 3197
Email: johanna.kruse@risk.lth.se

Carina Littrén
Telefon: +46 46 222 9043
Email: carina.littren@tvrl.lth.se

Carina Mellqvist
Telefon: +46 46 222 7572
Email: carina.mellqvist@construction.lth.se

Christoffer Månsson 
Telefon: +46 46 222 9503
Email: christoffer.mansson@kstr.lth.se

Kali Olsson
Telefon: +46 46 222 7389
Email: kali.olsson@hvac.lth.se

Bitte Rosencrantz 
Telefon: +46 46 222 7385
Email: bitte.rosencrantz@byggtek.lth.se

Görel Svensson
Telefon: + 46 46 222 4009
Email: gorel.svensson@tvrl.lth.se

Institutionen för bygg- och miljöteknologi
Lunds Tekniska Högskola
Box 118
221 00  LUND

Institutionen för bygg- och miljöteknologi
Lunds Universitet
John Ericssons väg 1
223 63 LUND

Institutionen för bygg- och miljöteknologi
Lunds Universitet
Box 188
221 00  LUND

202100-3211 

SE 202100321101  

Sidansvarig: kali.olsson@hvac.lth.se | 2020-09-09